dyplom

O Mnie

Jestem psychologiem i dyplomowaną psychoterapeutką. Ukończyłam Psychologię na Wydziale UJ, a także całościowe szkolenie podyplomowe w zakresie psychoterapii Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ, pod kierunkiem prof. dr hab. n.med. Bogdana de Barbaro.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam podczas licznych praktyk i staży, m.in. w Ambulatorium Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CM UJ, w Zakładzie Terapii Rodzin, na oddziałach psychiatrycznych Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie.
Pracowałam m.in. na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Krakowskiego Zespołu Zdrowia Psychicznego oraz na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych Zakładu Psychoterapii CM UJ w Krakowie (kwalifikacje do Oddziału oraz prowadzenie sesji psychoterapii grupowej i indywidualnej). Usługi psychoterapeutyczne w ramach NFZ realizowałam również w Poliklinice MSWiA w Olsztynie

W swoich działaniach zawodowych integruję wiedzę psychologiczną i psychoterapeutyczną z praktyką kliniczną, co pozwala mi analizować problemy wielopłaszczyznowo.

Głównym obszarem moich zainteresowań zawodowych jest praca terapeutyczna z młodzieżą powyżej 16 r.ż., w szczególności ze spektrum autyzmu, a także psychoterapia par, rodzin oraz psychoterapia indywidualna osób dorosłych cierpiącymi z powodu nerwic oraz różnego rodzaju trudności w codziennym funkcjonowaniu osobistym, społecznym i zawodowym.

W pracy terapeutycznej opieram się na podejściu psychodynamicznym i systemowym. Podstawą mojej pracy jest założenie o indywidualnym charakterze trudności osoby zgłaszającej się po pomoc, co wynika z przekonania, że każdy człowiek ma jedyne w swoim rodzaju doświadczenia, predyspozycje, zasoby, które pozwalają mu na funkcjonowanie zgodnie z wymaganiami rzeczywistości, a jednocześnie realizowanie się w sferze pracy, miłości, zabawy.

Jestem członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W swojej pracy kieruję się zasadami kodeksu zawodowego psychologa.

Psycholog, Psychoterapia

Rezerwacja

tel. 696 670 644
W czasie pracy nie odbieram telefonu, ale zwykle staram się oddzwonić tego samego dnia. W razie ewentualnych trudności w skontaktowaniu się proszę o napisanie wiadomości tekstowej lub e-maila.

email. maja.syczylo@gmail.com

Gabinet mieści się w ścisłym centrum Olsztyna.
[mapa dojazdu]

Wizytówka

Psycholog Olsztyn - Maja Syczyło
Dąbrowszczaków 39/702
10-542 Olsztyn
link