Pierwsze spotkanie z psychologiem?

Przychodząc na pierwsze spotkanie nie musisz się obawiać, że Twój problem nie jest sprecyzowany, nie wiesz, co chciał/abyś powiedzieć, czy też jak rozmawiać z zupełnie obcą Ci osobą. Zadaniem terapeuty jest byś poczuł/a się bezpiecznie. W trakcie pierwszej konsultacji wspólnie można ustalić, co takiego sprawiło, że właśnie w tym momencie przyszedłeś/aś i potrzebujesz pomocy. Na pierwszym spotkaniu możesz też uzyskać odpowiedzi na wiele pytań związanych z psychoterapią- na czym polega, jak długo może w przybliżeniu trwać, jaka jest rola terapeuty. Wtedy również jest czas na opowiedzenie o trudnościach, na tyle na ile jest to możliwe przy pierwszym kontakcie. Można wspólnie z terapeutą zastanowić się, czy psychoterapia jest tą formą pomocy, która odpowiada właśnie Tobie i czy może pomóc w rozwiązaniu właśnie Twoich trudności.

Pamiętaj, że terapeuta nie może przekazywać nikomu informacji dotyczących Ciebie, nawet faktu, że korzystasz z psychoterapii. Wszystko o czym rozmawiasz z psychoterapeutą objęte jest tajemnicą, co związane jest bezpośrednio z zapewnieniem poczucia bezpieczeństwa i anonimowości oraz z zasadą kodeksu zawodowego psychologa. Jedynym odstępstwem od tej reguły jest bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia pacjenta.

Czy każdy może korzystać z psychoterapii?

Każdy może brać udział w terapii niezależnie od przeżywanych dolegliwości, lecz nie każdy psychoterapeuta może się podjąć pracy z danym problemem. Terapeuta ma wybór i pacjent ma także prawo wyboru bądź też zmiany terapeuty. Podstawą do rozpoczęcia psychoterapii jest motywacja do pracy nad sobą i określenie celu tej pracy, w czym może pomóc terapeuta.

Jednoznacznym przeciwwskazaniem do podjęcia psychoterapii jest stan psychiczny, wskazujący na konieczność podjęcia hospitalizacji.

Psycholog Psychoterapeuta

Rezerwacja

tel. 696 670 644
W godzinach pracy nie odbieram telefonu, dlatego oddzwaniam na nieodebrane połączenia.

email. maja.syczylo@gmail.com

Gabinet mieści się w ścisłym centrum Olsztyna.
[mapa dojazdu]

Wizytówka

Psycholog Olsztyn - Maja Syczyło
Dąbrowszczaków 39/702
10-542 Olsztyn
link