Centrum Psychoterapii – Warszawa – Ursynów

Głęboko ukryte emocje i związane z nimi trudności potrafią zdominować nasze życie i wpłynąć na relacje z innymi. Czy czujesz się zagubiony/a w swoich myślach i uczuciach? Czy powtarzające się problemy wydają się nie do rozwiązania? Osiągnięcie równowagi emocjonalnej i rozwiązanie problemów nie jest łatwe, ale w gabinecie psychoterapeutycznym pracującym w nurcie psychodynamicznym możemy razem odkryć korzenie Twoich trudności i znaleźć drogę do ich rozwiązania. Zapraszamy Cię na spotkania z naszymi doświadczonym terapeutą, który pomoże Ci spojrzeć na swoje życie w sposób nowy i odnaleźć w nim spokój i harmonię.

Czym zajmuje się psychoterapia psychodynamiczna?

 • Leczenie zaburzeń lękowych i fobii
 • Leczenie depresji
 • Leczenie zaburzeń osobowości
 • Leczenie zaburzeń jedzenia (anoreksja, bulimia)
 • Leczenie uzależnień (np. od alkoholu, narkotyków)
 • Leczenie zaburzeń snu
 • Leczenie stresu i zaburzeń adaptacyjnych
 • Leczenie zaburzeń koncentracji i uwagi (np. ADHD)
 • Leczenie traumy i zespołu stresu pourazowego (PTSD)
 • Leczenie zaburzeń relacji międzyludzkich i komunikacji
 • Leczenie kryzysów egzystencjalnych i problemów życiowych
 • Poprawa samoświadomości i samoakceptacji
 • Rozwój umiejętności radzenia sobie ze stresem i emocjami
 • Rozwój umiejętności komunikacyjnych i relacyjnych

O nurcie psychodynamicznym psychoterapii

Nurt psychodynamiczny w psychoterapii jest jednym z najbardziej znanych podejść terapeutycznych, które koncentrują się na zrozumieniu dynamiki psychologicznej człowieka. Jego celem jest ujawnienie nieświadomych procesów myślowych, emocji i behawioralnych, które wpływają na nasze aktualne doświadczenia.

Podstawą terapii psychodynamicznej jest teoria psychoanalizy, opracowana przez Sigmunda Freuda na początku XX wieku. Freud wierzył, że nasze zachowania, myśli i emocje są determinowane przez nieświadome procesy psychiczne, które wynikają z konfliktów emocjonalnych z przeszłości. W terapii psychodynamicznej kładzie się nacisk na odkrycie tych konfliktów i na zdrowej regulacji emocjonalnej.

Terapia psychodynamiczna składa się z kilku etapów, w tym etapu diagnostycznego, w którym poznajemy historię pacjenta oraz jego aktualne problemy. Następnie, w trakcie terapii, staramy się odkrywać nieświadome procesy, a także dokonywać reinterpretacji myśli i uczuć pacjenta, aby pomóc mu zrozumieć to, co dzieje się z nim wewnątrz. W terapii psychodynamicznej często wykorzystuje się także techniki takie jak wolne skojarzenia oraz interpretacje snów, które pozwalają na ujawnienie nieświadomej treści.

Psychoterapia psychodynamiczna jest skuteczna w leczeniu zaburzeń emocjonalnych, takich jak depresja czy zaburzenia lękowe. Pomaga pacjentom zrozumieć emocjonalne przyczyny ich cierpienia, a także pomaga w rozwoju zdrowych strategii radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

Podsumowując, nurt psychodynamiczny w psychoterapii to podejście terapeutyczne, które koncentruje się na zrozumieniu nieświadomych procesów myślowych, emocjonalnych i behawioralnych pacjenta. Ma ono korzystny wpływ na leczenie zaburzeń emocjonalnych poprzez pomaganie pacjentowi odzyskać kontrolę nad swoim życiem i emocjami.

Jeśli szukasz pomocy psychoterapeutycznej zapraszamy do naszego centrum

Adres gabinetu: Psychoterapeuci, psycholodzy – Warszawa – Ursynów
Migdałowa 10/52
02-796 Warszawa

tel. 509 813 384
mail: gabinety@adiuta.pl
www: Psychoterapia Warszawa Ursynów | Psychoterapia Online

Centrum w Pełni – Szczecin

Czy zmagasz się z trudnościami emocjonalnymi i poszukujesz pomocy? Nasze nowoczesne Centrum Psychoterapii to miejsce, w którym znajdziesz wsparcie i rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb. Specjalizujemy się w różnorodnych obszarach, aby pomóc Ci odzyskać równowagę...

Psychoterapia Pruszków – Adiuta

Adres gabinetu Centrum Psychoterapii Pruszków – “ADIUTA”05-800 Pruszków,ul. Górna 19tel. 509 813 384mail: gabinety@adiuta.pl www: Psychoterapia Pruszków | Psychoterapia Online Psychoterapia psychodynamiczna - Adiuta Pruszków Psychoterapia psychodynamiczna jest...

Ośrodek Terapii Psychodynamicznej Lublin

Ośrodek Terapii Psychodynamicznej.Czechowska 42/lok. 420-072 Lublin tel. 607 999 361www: http://www.osrodek-psychoterapii.pl/ Psychoterapia psychodynamiczna w Lublinie Psychoterapia psychodynamiczna pomaga pacjentom w porozumiewaniu się z własnymi uczuciami i myślami,...