Psychoterapia Pruszków – Adiuta

Adres gabinetu

Centrum Psychoterapii Pruszków – “ADIUTA”
05-800 Pruszków,
ul. Górna 19
tel. 509 813 384
mail: gabinety@adiuta.pl
www: Psychoterapia Pruszków | Psychoterapia Online

Psychoterapia psychodynamiczna – Adiuta Pruszków

Psychoterapia psychodynamiczna jest interdyscyplinarną formą psychoterapii, która postrzega osobowość jako strukturę dynamiczną. Praktyka ta skupia się na zrozumieniu wzorów relacji i rozwoju osobowości, a także jak problem może być powiązany z przeszłymi wydarzeniami. To podejście zachęca ludzi do zbadania swoich osądów i świadomych i nieświadomych motywacji, a także jak one wpływają na ich myśli, uczucia i zachowania.

Psychoterapia psychodynamiczna jest zorientowaną na relację techniką leczenia, która może być używana w celu leczenia wielu problemów psychologicznych, w tym depresji, problemów lękowych, odkrycia i leczenia traumy, pomocy w radzeniu sobie z trudnymi emocjami i pogłębiania samoświadomości. Podczas sesji terapeuta może zachęcać pacjenta do zbadania swojego przeszłego zachowania i w jaki sposób oddziałuje ono na aktualnie doświadczane uczucia i zachowania.

Leczenie psychoterapią psychodynamiczną ma na celu zarówno złagodzenie lub wyeliminowanie objawów. Psychoterapeuci skupiają się na objawach i relacjach między pacjentem a terapeutą, by pomóc pacjentowi świadomie odkrywać ich i tworzyć pomocne strategie adaptacji. W tym procesie terapeuta może pomagać pacjentowi w wykrywaniu i rozumieniu przyczyn przytłaczających myśli, uczuć lub zachowań, które zazwyczaj są związane z przeszłymi doświadczeniami.

Czym zajmuje się psychoterapia?

 • Zaburzenia stresowe wynikające z sytuacji sytuacji życiowych i traum, jak np. trudne doświadczenia z przeszłości, nieudane małżeństwa, trudne relacje czy inne stresujące wydarzenia.
 • Zaburzenia depresyjne, które utrudniają wykonywanie codziennego życia, jak np. depresja poporodowa, choroba afektywna, depresja uznawana jest za stan psychiczny i emocjonalny charakteryzujący się uczuciem beznadziejności oraz brakiem energii.
 • Zaburzenia lękowe, nieokreślone niepokoje, silny lęk, ataki paniki i bezsenność.
 • Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne w przypadku których pacjent ma powtarzające się stany lęku wywołane myślami, obawami lub rytuałami, których nie może opanować.
 • Nerwice somatyczne, w których emocje pacjenta mają bezpośredni wpływ na jego stan fizyczny, powodując bóle głowy, bóle stawów, ataki serca i inne.
 • Autoprezentacja, gdy pacjent ma trudności w relacjonowaniu w innych ludzi i wyrażaniu swoich uczuć.
 • Zaburzenia post-traumatyczne są wynikiem traumatycznych doświadczeń, takich jak gwałt, wojna, bicie itp., które nadal mają negatywny wpływ na życie pacjenta.
 • Zaburzenia związane z załamaniami nerwowymi, które mogą powodować uczucia słabości, apatii, wyczerpania, przygnębienia, utraty poczucia sensu i optymizmu oraz inne.
 • Problem narcyzmu, polegający na przywiązywaniu zbyt wielkiej wagi do własnej osoby i uleganiu manipulacjom.
 • Zaburzenia osobowości i adaptacji, którym towarzysza trudności w prowadzeniu normalnego życia, odpowiednia wzorowana na otoczeniu zachowanie, problemy z koncentracją, itp.
 • Zaburzenia snu, czyli bezsenność, przerywany sen, zespół niespokojnych nóg, itp.
 • Zaburzenia żywieniowe, czyli anoreksja, bulimia, żarłoczność, itp.
 • Uzależnienia, jak alkoholizm, narkomania, hazard, itp.
 • Zaburzenia poznawcze, w których pacjent ma zmiany w zakresie myślenia, porozumiewania się, uczenia się, itp.
 • Trudności w funkcjonowaniu seksualnym, np. trudności w osiągnięciu przyjemności seksualnej oraz trudności w regulowaniu własnych emocji w kontekście seksualnym.
 • Trudności w relacjach interpersonalnych, czyli trudności w tworzeniu trwałych, satysfakcjonujących i funkcjonalnych relacji z innymi ludźmi.
 • Problemy tworzenia prawidłowych wzorców zachowania i odgrywania ról społecznych, np. odgrywanie ról rodzicielskich, bycie pracownikiem, itp.
 • Trudności w budowaniu samoświadomości, czyli zaznajamianiu i zrozumieniu własnych uczuć i potrzeb.
 • Zaburzenia wieku dojrzewania, obejmujące problemy emocjonalne, społeczne i indywidualizację, które są typowe dla dojrzewania.
 • Osoby które doświadczyła toksycznego wzorca zachowania w dzieciństwie i mają trudności w budowaniu zdrowych związków w dorosłym życiu.

Centrum w Pełni – Szczecin

Czy zmagasz się z trudnościami emocjonalnymi i poszukujesz pomocy? Nasze nowoczesne Centrum Psychoterapii to miejsce, w którym znajdziesz wsparcie i rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb. Specjalizujemy się w różnorodnych obszarach, aby pomóc Ci odzyskać równowagę...

Centrum Psychoterapii – Warszawa – Ursynów

Głęboko ukryte emocje i związane z nimi trudności potrafią zdominować nasze życie i wpłynąć na relacje z innymi. Czy czujesz się zagubiony/a w swoich myślach i uczuciach? Czy powtarzające się problemy wydają się nie do rozwiązania? Osiągnięcie równowagi emocjonalnej i...

Ośrodek Terapii Psychodynamicznej Lublin

Ośrodek Terapii Psychodynamicznej.Czechowska 42/lok. 420-072 Lublin tel. 607 999 361www: http://www.osrodek-psychoterapii.pl/ Psychoterapia psychodynamiczna w Lublinie Psychoterapia psychodynamiczna pomaga pacjentom w porozumiewaniu się z własnymi uczuciami i myślami,...